Süper Lig

A Milli Futbol Takımı’nda Sergen Yalçın Sürprizi!

A Milli Futbol Takımı, EURO 2024 Elemeleri D Grubu’ndaki ikinci maçında Hırvatistan’a 2-0 mağlup oldu. Bu sonuçla birlikte teknik direktör Stefan Kuntz eleştirilerin odağı haline geldi ve bir iddia ortaya atıldı: Milli Takım yönetimi, Kuntz’un yerine Sergen Yalçın’ı getirmeyi planlıyor.

Maçın son dakikalarında Bursa’daki tribünlerde bazı taraftarlar Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetimini eleştirerek istifaya davet ettiler. Bu tepkilere ek olarak, Kuntz da eleştirilerin hedefi haline geldi ve istifa çağrıları yapıldı.

Sabah gazetesinin haberine göre, maç sonrası ortaya çıkan bir iddiaya göre, Alman teknik adam Kuntz ile yollar ayrılacak ve yerine son olarak Beşiktaş’ı çalıştıran Sergen Yalçın getirilecek. Bu iddia, milli takımın geleceğiyle ilgili tartışmaları da beraberinde getirdi.

Öte yandan, milli takımın kötü sonuçlarına rağmen TFF yönetimi Kuntz’un arkasında durduklarını açıkladılar. Ancak bazı kaynaklar, TFF yönetiminin Kuntz’un performansından memnun olmadığını ve Yalçın’ı takımın başına getirmek için harekete geçtiklerini iddia ediyorlar.

Sergen Yalçın ise, Beşiktaş’ın başında olduğu süre boyunca takımına önemli başarılar kazandırmış ve büyük bir taraftar kitlesinin sevgisini kazanmıştı. Bu nedenle, milli takımın başına getirilmesi Türk futbol camiasında heyecan yaratacak bir gelişme olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu