Diğer Haberler

Altay Bayındır Takımdan Ayrılıyor!

Fenerbahçe, gelecek sezon şampiyonluk kupasını müzesine götürme hedefiyle kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Sarı-lacivertli ekip, birçok yıldız oyuncuyu transfer ederek kaleci Livakovic’i de kadrosuna dahil etme konusunda başarılı oldu. Bu gelişmelerin ardından Altay Bayındır’ın geleceği merak konusu olurken, anlaşma sağlandığı haberleri gelmeye başladı.

Transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe, yeni kalecisi Dominik Livakovic’i elde etme konusunda geri sayıma başladı. 28 yaşındaki kaleciyle her konuda anlaşan sarı-lacivertli ekip, Dinamo Zagreb ile 9 milyon euro bonservis bedeli karşılığında anlaştı. Taraflar ayrıca ödeme planı konusunda da uzlaşmaya vardı ve iş sadece resmi imzaların atılmasına kaldı.

Fenerbahçe, yeni kalecisi Livakovic’in duyurusuna hazırlanırken, Altay Bayındır’ın geleceği de belirlendi. Livakovic’in gelişiyle birlikte yolunu gözlediği Altay Bayındır, sözleşmesinin uzatılmasına rağmen ayrılma kararı aldı. Deneyimli file bekçinin kontratında “6 milyon Euro’ya serbest kalır” maddesi bulunuyordu ve 25 yaşındaki kaleci, Ajax ile anlaşma sağladı.

Hollanda takımı Ajax, Altay’ı 2 yıldır takip ediyordu ve hafta sonuna kadar Fenerbahçe’ye 6 milyon Euro ödeyerek bu transferi tamamlayacak. Altay’ın ayrılığına ilişkin karar kesinleşmiş durumda.

Bu gelişmelerle birlikte Fenerbahçe, şampiyonluk hedefine ulaşmak için güçlü bir kadro oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Yeni transferlerin yanı sıra mevcut oyuncuların geleceği de şekilleniyor ve bu değişikliklerin takım üzerinde nasıl bir etki yaratacağı ise merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu