Süper Lig

Beşiktaş, Aboubakar’ın Sözleşmesini Uzatıyor

Bu sezon şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olan Beşiktaş, bir yandan da gelecek sezon kadro planlamasını sürdürüyor.

ABOUBAKAR İLK İSİM

Beşiktaş’ın sözleşme imzalayacağı isimlerin başında takımın gol yükünü çeken Aboubakar geliyor. Beşiktaş ile bir yıl daha opsiyonu bulunan deneyimli futbolcunun menajeri Pini Zahavi ile yönetici Emre Kocadağ bir görüşme yaptı.

3 YILLIK YENİ SÖZLEŞME

Daha önce 2 milyon euro garanti paranın altına inmeyeceğini söyleyen İsrailli menajere, “Aboubakar’la 1 yıllık değil 3 yıllık sözleşme yapacağız” ifadelerini kullandı.

Aboubakar’ın tüm kariyeri boyunca Beşiktaş’tan başka bir yerde başarılı olamadığını Zahavi’ye anlatan yönetici Kocadağ, “Abouabakar’ın İstanbul’daki kadar mutlu olacağı bir yer bulabileceğini sanmıyorum. Para için oyuncunun kariyeriyle oynama” tavsiyesinde bulundu.

Aboubakar’ın da menajerine “Para önemli ama Beşiktaş’ta devam etmek istiyorum” demesi de Zahavi’nin yumuşamasına neden oldu.

Bu sezon siyah beyazlı formayla tüm kulvarlarda 28 maçta sahaya çıkan Aboubakar, 16 gol ve 5 asistlik performansla oynadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu