Süper Lig

Beşiktaş, Dusan Tadic Transferinde Mutlu Sona Yakın!

Beşiktaş, yeni sezon öncesi hücum hattını güçlendirmek için transfer çalışmalarını sürdürüyor. Siyah-Beyazlılar, dünya çapında ün kazanmış bir ismi takıma katmak amacıyla Dusan Tadic üzerinde yoğunlaşıyor. 34 yaşındaki hücum oyuncusu, 2018 yılından beri Hollanda Ligi ekibi Ajax’ta forma giymektedir ve Beşiktaşlı yöneticilerle temaslar halinde bulunmaktadır.

Beşiktaş’ın Tadic’e yaptığı ilk teklifin ayrıntıları da ortaya çıkmıştır. Siyah Beyazlılar, Sırp yıldıza, yıllık 2.5 milyon eurodan 2 artı 1 yıllık bir kontrat önermiştir. Tadic’in mevcut takımı Ajax ile bir yıllık sözleşmesi daha bulunmakta olup yıllık 5 milyon euro kazanmaktadır. Yıldız oyuncunun Beşiktaş’tan yaklaşık 4 milyon euro civarında bir yıllık ücret talep ettiği öğrenilmiştir.

Bu gelişmelerin ardından Beşiktaş, Tadic’e yaptığı transfer teklifini yükseltmiştir. Siyah-Beyazlılar, 2.5 milyon euro olan teklifini 3 milyon euroya revize etmiştir. Beşiktaş’ın eski futbolcusu Dusko Tosic, Dusan Tadic’in transferi için devreye girmiştir. Futbol kariyerine oyuncu menajeri olarak devam eden Tosic, Sırbistan Milli Takımı’ndan yakın arkadaşı Tadic’e Beşiktaş hakkında bilgi vererek, oyuncunun birçok talibinin olduğu durumda Beşiktaş’ı tercih etmesi için çaba göstermektedir.

Yönetim, menajerler aracılığıyla önerilen futbolcuya hemen olumlu yanıt vermiş ve Tadic’in Ajax’tan serbest kalmasını beklemektedir. Başarılı hücum oyuncusunun, Tosic’in etkisiyle Beşiktaş formasına olumlu baktığı ifade edilmektedir. Uzun yıllar Hollanda ekibi Ajax’ta forma giyen Tadic’in yeni bir maceraya ihtiyaç duyduğu ve bu nedenle Ajax’tan ayrılacağı öğrenilmiştir.

İlgili Makaleler

Tadic’in Ajax’tan ayrılmak istediği ve fesih görüşmelerine başladığı bilinmektedir. Oyuncunun menajeri ve Ajax yöneticisi arasında gerçekleşen görüşmede sözleşme feshi ele alınmış ve anlaşmanın yakın zamanda resmileşmesi beklenmektedir.

DUSAN TADIC KİMDİR?

Kariyeri boyunca Vojvodina, Groningen, Twente, Southampton ve Ajax formaları giyen 34 yaşındaki Dusan Tadic, kulüp kariyerinde 660 resmi maçta 202 gol atarak 232 asist yapmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu