Süper Lig

Beşiktaş İmzayı Attırıyor!

Beşiktaş’ın kiralık oyuncusu Arthur Masuaku’nun sözleşmesindeki zorunlu satın alma maddesi yakında devreye girebilir. Sezon başında West Ham United’dan kiralanan 29 yaşındaki sol bek, Fenerbahçe ve Giresunspor maçlarına 11’de başlayıp en az 45 dakika oynarsa, Beşiktaş’ın onu satın alma opsiyonu geçerli olacak.

Masuaku, Beşiktaş formasıyla bu sezon 23 maçta görev aldı ve 2 gol ile 3 asist kaydetti. Tecrübeli oyuncu, takımın sol beki olarak etkili performansıyla dikkat çekti.

Beşiktaş’ın önümüzdeki iki maçında Masuaku’ya süre vermesi durumunda, opsiyon maddesi devreye girecek ve oyuncunun kulübe transferi gerçekleşecek. Masuaku, Beşiktaş’ta kalmaya devam etmek istiyor ve kulübün de onu kadrosunda tutmak istemesi muhtemel.

Bu sezon Beşiktaş’ta iyi bir performans sergileyen Masuaku, takımın savunma hattında önemli bir rol oynadı. Sol kanatta hücumda da etkili olan oyuncu, takım arkadaşlarının gol pozisyonlarına girmesinde de katkı sağladı.

İlgili Makaleler

Beşiktaş’ın Masuaku’yu satın alma opsiyonunu kullanması durumunda, takımın sol beki için geleceği garanti altına alınacak. Masuaku’nun Beşiktaş’ta kalması, takımın savunma hattını güçlendirecek ve gelecek sezon için umut vaat eden bir kadro kurulmasına yardımcı olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu