Süper Lig

Beşiktaş, Lyanco Transferini Rafa Kaldırdı!

Beşiktaş, transfer için İstanbul’a getirdiği Brezilyalı stoper Lyanco’nun sağlık kontrollerini geçemediğini açıkladı. Siyah-Beyazlılar, Saiss ile yollarını resmen ayırırken, Southampton ile Lyanco transferi konusunda görüşmeler yapmıştı.

Ancak Fenerbahçe’nin de 26 yaşındaki oyuncu için devreye girmesiyle Beşiktaş hızlı davranarak Southampton ile bonservis konusunda anlaşmaya vardı.

Kulüplerin anlaşmasının ardından Brezilyalı stoper, İstanbul’a davet edilerek 2 gün önce şehre gelmişti. Ancak yapılan sağlık taramalarında Lyanco’nun dizinde bir problem tespit edildi ve transferin askıya alındığı duyuruldu.

Beşiktaş’ta büyük bir hayal kırıklığı yaşanıyor. Siyah-beyazlı ekibin çarşamba akşamı İstanbul’a getirdiği Lyanco’nun diz kıkırdağında yaşanan sakatlık nedeniyle transferin gerçekleşmeme ihtimali bulunuyor.

Sağlık kontrolleri sırasında ortaya çıkan sakatlık nedeniyle Beşiktaş, transferi beklemeye alırken, Brezilyalı savunmacı ikinci kez sağlık kontrolünden geçirildi. Kulüp, Lyanco’ya şartlı sözleşme teklif etse de oyuncu bu teklifi ilk aşamada kabul etmedi.

Transferin geleceği hakkında karar vermek için sağlık kontrollerinin ve görüşmelerin devam ettiği belirtildi. Sakatlık durumunun ciddiyetine bağlı olarak Beşiktaş yönetimi, transferden vazgeçme ihtimalini göz önünde bulunduruyor. Ancak sakatlığın ciddi olmaması halinde, oyuncuya şartlı sözleşme sunulması planlanıyor.

Beşiktaş taraftarları, Lyanco’nun sakatlığının hafiflemesi ve transferin gerçekleşmesi için umutla beklerken, kulüp yetkilileri transfer sürecini yakından takip ediyor. Oyuncunun sağlık durumu, Beşiktaş’ın önümüzdeki günlerde alacağı karar üzerinde belirleyici olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu