Süper Lig

Beşiktaş, Rotayı Davy Klaassen’e Çevirdi!

Beşiktaş, Anderson Talisca’nın transferinde maliyetin yüksek olması nedeniyle rotayı Davy Klaassen’e çevirdiği belirtiliyor. Hollandalı on numara, Ajax formasıyla başarılı performans sergileyen bir oyuncu olması nedeniyle yönetimin dikkatini çekmiş durumda. Hafta içinde Klaassen için resmi görüşmelerin yapılacağı ifade ediliyor.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, futbol şube sorumlusu Emre Kocadağ ile yaptığı görüşmede Anderson Talisca’nın transferi konusunda talimat verdiği belirtiliyor. Ancak Brezilyalı futbolcunun maliyeti konusunda çıkmaz yaşandığı bildiriliyor. Suudi Arabistan takımlarından Al Nassr’da forma giyen 29 yaşındaki Talisca için normal şartlarda yıllık 4 milyon Euro kazanan bir oyuncu olduğu ancak kiralama ücretiyle birlikte toplam maliyetin 10 milyon Euro’yu bulması bekleniyor. Ayrıca Talisca’nın kulübü, yeni bir teknik direktör atanana kadar oyuncunun transfer konusunda net bir yanıt veremeyeceğini iletti. Bu sebeplerle on numara transferinde alternatif isimlere yönelindiği ifade ediliyor.

Davy Klaassen, daha önce de Beşiktaş’ın gündeminde yer alan bir isim olduğu belirtiliyor. Hollanda Ligi ekiplerinden Ajax’ta forma giyen deneyimli futbolcu için temaslar başlatıldığı öğrenildi. Klaassen’in, Beşiktaş’a olumlu baktığı ve transfer fikrine sıcak olduğu bildiriliyor. Ancak 30 yaşındaki on numara, bir yıl daha sözleşmesinin bulunduğu kulübüyle öncelikli olarak anlaşma sağlanmasını istediği ifade ediliyor. Beşiktaş yönetimi, Ajax’a resmi teklifte bulunma kararı aldı ve hafta içinde transfer görüşmelerine başlanacak.

Sonuç olarak, Beşiktaş’ın Anderson Talisca’nın transferinde yaşanan maliyet sorunu nedeniyle rotayı Davy Klaassen’e çevirdiği haberleri gündeme geldi. Klaassen için resmi görüşmelerin yapılacağı belirtilirken, oyuncunun Beşiktaş’a olumlu baktığı ve transferi istediği ifade ediliyor. Ancak transferin gerçekleşmesi için öncelikli olarak Ajax ile anlaşma sağlanması gerektiği belirtiliyor. Hafta içinde atılacak adımlarla transfer süreci daha da netlik kazanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu