Süper Lig

Beşiktaş’ı ihya edecek tarihi anlaşma!

Beşiktaş’ın stadı için gerçekleştireceği sponsorluk anlaşması son aşamaya geldi. Siyah beyazlı takım, Rusya’nın en büyük şirketi Gazprom ile görüşmeler yaparak anlaşma sağladı. Beşiktaş, stat isim sponsorluğu ile başlayan görüşmelerin ardından, forma sponsorluğunda da Gazprom ile anlaşma imzaladı. Beşiktaş’ın iki farklı sponsorluk anlaşması gerçekleştireceği Rus şirketiyle resmi açıklamanın yapılması için gün sayılıyor. Beşiktaş, bu anlaşmadan 1 milyar 300 milyon TL gelir elde edecek.

1 MİLYAR 300 MİLYON TL’LİK GELİR

Gazprom ile gerçekleştirilecek sponsorluk anlaşması, Beşiktaş’ın stat isim sponsorluğunu kapsıyor. Anlaşmanın 3 artı 2 yıllık olacağı belirtilirken, siyah beyazlı takım 3 yıl için Gazprom’dan 61,5 milyon euro yani 1 milyar 324 milyon TL ücret alacak. Ayrıca anlaşmaya 2024/25 sezonunda forma sponsorluğu da dahil edilecek.

VODAFONE ANLAŞMASININ DETAYLARI

2013 yılında Vodafone ile gerçekleştirilen sponsorluk anlaşmasına göre, Beşiktaş hem forma göğüs hem de stat isim sponsorluğu anlaşması imzalamıştı. O dönemki anlaşmaya göre, 3 artı 2 yıllık forma göğüs sponsorluk bedeli 29 milyon dolar, stat sponsorluğu anlaşması ise 10 artı 5 yıllık toplam 116 milyon dolar olarak belirlenmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu