Süper Lig

Beşiktaş’ta Cenk Tosun ve Salih Uçan görüşme odasına!

Beşiktaş, dış transferde önemli isimleri kadrosuna katmaya devam ederken, iç transferde de takımın yıldızları ile görüşmelerini sürdürüyor. Yönetim, sözleşmeleri 30 Haziran 2024’te sona eren milli futbolcular Cenk Tosun ve Salih Uçan ile görüşme masasına oturdu.

Şenol Güneş yönetiminde yeniden parlayan forvet Cenk Tosun, yönetimin “Euro değil, Türk Lirası ile ödeme yapabiliriz” teklifini kabul ettiğini ve 10 milyon TL’ye oynadığını belirterek iyileştirme talebinde bulundu. Beşiktaş yöneticileri, önce yıllık 20, ardından 25 milyon TL teklif etti. Tecrübeli futbolcunun, “Ben fedakarlık yaptım, kulüpten de aynısını bekliyorum” demesi üzerine yönetim, son olarak yıllık 30 milyon TL’lik bir teklif sundu ve karşılıklı anlaşma sağlamak için beklemeye geçti. Cenk Tosun’un bu teklifi kabul etmesi bekleniyor.

Orta saha oyuncusu Salih Uçan, geçen sezon başında yönetimden 1.5 milyon Euro talep etmiş ancak bu rakam yönetim tarafından yüksek bulunmuş ve anlaşma sağlanmamıştı. Yeni görüşmelerde, Beşiktaş yönetimi Salih Uçan’a diğer Türk oyuncular gibi Türk Lirası olarak ödeme yapabileceklerini iletti. Salih, yıllık 400 bin Euro civarında garanti ücret alıyor ve Türk Lirası ödemesine sıcak bakmıyor. Kendi mevkisinde oynayan futbolcuların Galatasaray ve Fenerbahçe gibi kulüplerde 1-1.5 milyon Euro bandından kazandığını belirten Salih Uçan, yıllık 1 milyon Euro talep etti. Yönetim ise Salih’e, 850 bin Euro’nun TL karşılığı olan 25 milyon TL teklif etti ve son kararı beklemeye aldı.

Beşiktaş yönetimi, iç transferdeki görüşmelerde oyuncuların taleplerini göz önünde bulundurarak adil bir anlaşma sağlama hedefinde. Takımın yıldızları Cenk Tosun ve Salih Uçan ile yapılan bu görüşmeler, Beşiktaş’ın kadrosunu güçlendirmek ve başarıya ulaşmak için attığı önemli adımlardan sadece biri olarak göze çarpıyor. Taraftarlar, transfer sürecinin olumlu sonuçlanmasıyla birlikte yeni sezonda takımlarının güçlü bir kadroyla sahada olacağına inanıyor ve heyecanla gelişmeleri takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu