Süper Lig

Beşiktaş’ta Çiftte İmza!

Beşiktaş, dış transferde hareketli bir dönem geçirirken iç transferde de Cenk Tosun ve Salih Uçan ile anlaşma sağlamak üzere adımlar atıyor.

Dış transferde Rebic, Onana, Amartey, Emrecan Bulut, Chamberlain, Rashica ve Zaynutdinov’u kadrosuna katan Beşiktaş, şimdi de iç transfer konularına odaklanıyor. Mert Günok ve Necip Uysal’la sözleşme yenilenirken, Salih Uçan ve Cenk Tosun’un mukavele uzatma görüşmeleri devam ediyor.

Salih Uçan, yıllık 8.5 milyon TL ücreti ile dikkat çekerken, kendisinin yaklaşık 40 milyon TL civarında bir beklentisi olduğu belirtiliyor. Sassuolo ve Genoa’nın ilgisini çeken milli futbolcu için ilk teklif 18 milyon TL olmuş, ancak yönetimin bu teklifi artırması bekleniyor.

Geçtiğimiz sezon attığı gollerle takımını sırtlayan Cenk Tosun’un opsiyonu devreye girmiş ve yıllık kazancı otomatik olarak 10 milyon TL’den 18 milyon TL’ye çıkmıştı. 32 yaşındaki milli oyuncu, nisan ayında kulüp yetkilileri ile yaptığı görüşmede 1.5 milyon Euro üzerinden anlaşmaya varmıştı. Tecrübeli golcünün beklentisi, bu rakamın korunması yönünde.

Beşiktaş yönetimi, yeni haftada Salih Uçan ve Cenk Tosun ile görüşerek anlaşma sağlama yolunda adımlar atmaya hazırlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu