Süper Lig

Beşiktaş’ta Dusan Tadic Sevinci!

Beşiktaş, transfer çalışmaları kapsamında Ajax’ın yıldız futbolcusu Dusan Tadic’i transfer listesine eklemiş ve görüşmelerine devam etmekteydi. Hollanda’dan sevindirici haberler geldiği belirtiliyor.

Beşiktaş, yeni sezon öncesi hücum hattına dünya çapında ünlü bir ismi takviye etmek için çaba sarf ediyor. Bu bağlamda, 34 yaşındaki Sırp hücum oyuncusu Dusan Tadic üzerinde çalışmalara odaklandı. Tadic, 2018 yılından beri Hollanda’nın Ajax takımında forma giymektedir ve Beşiktaşlı yöneticilerle temaslar sürdürülmektedir.

Beşiktaş yönetiminin Tadic’e yaptığı ilk teklifin ayrıntıları da ortaya çıktı. Siyah-Beyazlılar, Sırp futbolcuya yıllık 2.5 milyon eurodan 2 artı 1 yıllık bir sözleşme önerdi. Tadic’in şu anki takımı Ajax ile bir yılı daha sözleşmesi bulunmakta ve yıllık 5 milyon euro kazanmaktadır. Yıldız futbolcu, Beşiktaş’tan yıllık 4 milyon euro civarında bir ücret talep ettiği belirtiliyor.

Bu gelişmelerin ardından Beşiktaş, Tadic’e yaptığı transfer teklifini revize ederek 2.5 milyon euro olan teklifi 3 milyon euroya yükseltti. Beşiktaş’ın eski futbolcusu Dusko Tosic, Dusan Tadic’in transfer sürecine dahil oldu. Futbolculuk kariyerinden sonra menajerlik yapmaya başlayan Tosic, Sırbistan Milli Takımı’ndan yakın arkadaşı Tadic’e Beşiktaş hakkında bilgi veriyor ve oyuncunun Beşiktaş’ı tercih etmesi için çaba sarf ediyor.

Beşiktaş yönetimi, Tadic’in transfer teklifine hemen olumlu yanıt verdi ve Ajax ile bonservis anlaşması sağlanmasını bekliyor. Başarılı hücum oyuncusunun, Tosic’in de etkisiyle Siyah-Beyazlı formayı olumlu karşıladığı ifade ediliyor. Uzun yıllar Ajax forması giyen Tadic’in yeni bir macera arayışında olduğu ve bu nedenle Ajax’tan ayrılmayı düşündüğü öğrenildi.

Hollanda basınında çıkan haberlere göre, Tadic ile Ajax arasındaki sözleşmenin bugün bile feshedilebileceği belirtiliyor. Ajax, yıldız futbolcunun 6.5 milyon euro maaş yükünden kurtulmak amacıyla sözleşmenin feshedilmesini istemektedir.

Dusan Tadic, Ajax formasıyla çıktığı 241 resmi maçta 105 gol atarken, 112 asist yapma başarısı gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu