Süper Lig

Beşiktaş’ta Valentin Rosier Gelişmesi

Ligde zirveye oynamak için eksiklerini kapatmaya çalışan Kartal’da geçtiğimiz günlerde Rosier olayı patlak vermişti. Şenol Güneş’in Rosier hakkında verdiği karar belli oldu.

Antalya’da kampta bulunan Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş, disiplinsiz davranışları nedeniyle Rosier’i çalışmadan göndermişti. Teknik direktör kararıyla o gün idmandan gönderilen tecrübeli sağ bek bugün de idmanda yer almamıştı. Yıldız futbolcuyla yolların ayrılması planlanıyordu. Deneyimli teknik adam Ahmet Nur Çebi’den eksik bölgeler için 4 transfer istemişti.

GÜNEŞ AÇIKLAMIŞTI

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, “Elimizde Rosier gibi bir oyuncu varken başkasını almayı doğru bulmam. Bu takımın direkt oyuncusu. İyi oynadığı zaman sorun yok ama bir dalgalanma geçirdi. Bu da olabilir, normaldir. demişti. Rosier’in inişli çıkışlı bir durumda olduğunu belirten Güneş, “Böyle bir oyuncu elimizde varken yeni birisini almak doğru değil. Son zamanlarda dalgalı bir performansı var. Onu çok zeki ancak yaramaz öğrencilere benzetiyorum. Yukatel Kayserispor’un oyuncusu Onur Bulut’u da beğeniyorum” diye konuşmuştu.

UYARI YAPILDI

Skorer’in haberine göre; Beşiktaş’ın hocası Şenol Güneş, Antalya kampında disiplinsiz davranışlarını sürdüren Fransız oyuncuyu son kez uyararak en kısa sürede toparlanmasını istedi. Aksi halde Valentin Rosier’in gözden çıkarılabileceği öğrenildi.

ÖZEL GÖRÜŞME

Beşiktaş’ın başarılı sağ beki Valentin Rosier disiplinsiz davranışlarıyla sabırları taşırdı. Antalya kampında tepki toplayan Fransız futbolcunun, teknik heyet tarafından son kez uyarıldığı ortaya çıktı. Teknik Direktör Şenol Güneş geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Rosier’i kazanabilmek için yoğun çaba harcadıklarını ifade etmişti. Ancak sezon başında bonservisine 4,8 milyon euro ödenen 26 yaşındaki oyuncunun Antalya kampında sorun çıkarmayı sürdürdüğü belirlendi. Tüm gayretlerine rağmen olumlu bir sonuç elde edemeyen Şenol Güneş’in Antalya’da Rosier’le özel bir görüşme gerçekleştirdiği öğrenildi. Güneş’in deneyimli futbolcuyu son kez uyardığı ve en kısa sürede toparlanmasını istediği aktarıldı.

ROSIER’E BAĞLI

Buna göre 2025’e kadar sözleşmesi bulunan Valentin Rosier, Beşiktaş’taki geleceğini kendisi belirleyecek. Fransız oyuncu disiplinsiz davranışlarına son vermesi halinde takımda kalacak. Aksi halde ara transferde Rosier’le yolların ayrılması gündeme gelecek. Siyah-beyazlı yönetim, Şenol Güneş’in olumsuz rapor sunması durumunda tecrübeli futbolcuyu bonservisiyle birlikte veya kiralık olarak göndermek üzere düğmeye basacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu