Süper Lig

Bırakın beni, Beşiktaş’a gideyim!

Beşiktaş’ın geçtiğimiz sezon kiralık olarak forma giydirdiği ve teknik direktör Şenol Güneş’in takımda tutulmasını istediği Tayfur Bingöl’ün transferi için yönetim büyük bir çaba harcıyor.

Alanyaspor, opsiyonu kullanılmayan oyuncu için 1.5 milyon euro talep etmiş, ancak Beşiktaş yönetimi bu rakamı kabul etmemiş ve bonservis için 500 bin euro’dan fazlasını ödemeyeceklerini belirtmişti. Ancak Şenol Güneş’in özel isteği üzerine teklif 1 milyon euro’ya yükseltilmiş ve 3 taksit önerisi sunulmuştu. Ancak Akdeniz ekibi bu teklifi de reddetmişti.

Transferin hala sonuçlanmamış olmasından büyük üzüntü duyan 30 yaşındaki sağ bek Tayfur Bingöl, transferi hakkında konuştu. Beşiktaş formasıyla şampiyonluk yaşamak gibi büyük bir hayali olduğunu belirten deneyimli futbolcu, “Allah bana o günü görmeyi nasip etsin. Alanyaspor ile görüştüm ve Beşiktaş’a gitmek istediğimi net bir şekilde ifade ettim. Umuyorum ki kulüpler bir an önce anlaşır ve ben de siyah-beyazlı formayı giymeye devam ederim” dedi.

Beşiktaş yönetimi, Tayfur Bingöl’ün transferini sonuçlandırmak için hala çaba sarf ediyor. Şenol Güneş’in isteği doğrultusunda bu transferin gerçekleşmesi için yönetim, Alanyaspor ile tekrar görüşmeler yapıyor ve taraflar arasında bir anlaşma sağlanması için çaba harcıyor. Taraftarlar ise Tayfur Bingöl’ün Beşiktaş formasıyla başarılı performansını sürdürmesini ve takıma katkı sağlamasını umut ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu