Diğer Haberler

Brezilya Milli Takım Teknik Direktör adayları

2022 Dünya Kupası’nda çeyrek finalde Hırvatistan’a elenen ve Tite ile yollarını ayıran Brezilya’nın yeni teknik direktörü kim olacak?

Fenerbahçe ‘de Jorge Jesus gelişmesi yaşanıyor. Sarı lacivertlilerin sözleşme uzatma teklifi götürdüğü tecrübeli teknik adam için çarpıcı iddialar ortaya atılıyor. Kanarya ile başarılı bir sezon geçiren ve taraftarın sevgilisi haline gelen Jesus’un yeni sözleşme ile ilgili kararı vermesi beklenirken yaşanan gelişme kafasını karıştıracak cinsten…

2022 Dünya Kupası’nda Brezilya’nın Hırvatistan’a elenmesinin ardından görevi bırakan teknik direktör Tite’nin yerine Jorge Jesus’un isminin anılması Fenerbahçe camiasını tedirgin etti.

Dünya şampiyonluğu hasreti 20 seneye çıkan Sambacılar, yeni yapılanma için çalışmalara başladı. Brezilyalı taraftarların sosyal medyada Portekizli hoca için yüzlerce mesaj paylaşmasının yanı sıra ülke basınında önemli gazetelerinden O Globo da Jesus’u en güçlü adaylardan biri olarak gösterdi. Sabah gazetesinin haberine göre, 68 yaşındaki hocanın Brezilya’nın başına geçme ihtimali düşük.

  • Özel çıkış maddesi yok

Fenerbahçe ile bir yıllık sözleşme imzalayan Jesus’un anlaşmasında konuşulduğu gibi “Brezilya’dan teklif alırsam giderim” diye özel bir çıkış maddesinin bulunmadığı kaydedildi. Sarı-lacivertli yönetim, her fırsatta Türkiye’de çok mutlu olduğunu vurguladığı tecrübeli çalıştırıcı ile şampiyonluk yaşayıp sonra yeni sözleşme yapmayı hedefliyor.

  • Yeni bir iddia daha: “Pazarlıklar başladı”

Brezilya basınından, Jorge Jesus ile ilgili bir iddia daha geldi.

Correio Braziliense’nin haberine göre; Brezilya Futbol Federasyonu Başkanı Ednaldo Rodrigues, sarı-lacivertlilerin teknik direktörü Jesus’un temsilcisiyle görüştü. Ayrıca Palmeiras’ın hocası Abel Ferreira’nın da kapısının çalındığı aktarıldı.

Jesus için anlaşma yolunun zorlu olduğu çünkü sezon bitmeden göreve getirilmesi için tazminat ödenmesi gerektiği bildirildi. Ancak Ferreira’nın daha kolay gözüktüğü kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu