Süper Lig

Bu sezon 96 gol katkı yapan 3 Süper Lig futbolcusu serbest kalıyor

Süper Lig’de bu sezon oynadakıları tüm müsabakalarda 96 gole etki eden Fabio Borini (gol 21+ asist 9), Mbaye Diagne (gol 22 + asist 6) ve Enner Valencia (gol 32 + 6 asist) henüz güncel kulüpleri ile sözleşmelerini uzatmadılar. Bu sezon yaklaşık 100 gole etki eden bu futbolcular gelecek ay serbest futbolcular listesine girecek ve herhangi bir bonservis bedeli ödenmeden başka takımlara transfer olabilecekler.

Jason Denayer adım adım Beşiktaş’a!

Beşiktaş, gelecek sezonun defans hattını güçlendirmek amacıyla eski Galatasaraylı Jason Denayer’i transfer etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Siyah-beyazlılar, Belçikalı yıldızla büyük ölçüde anlaşma sağlarken tek bir sorunun hâlâ çözümlenmesi gerekiyor.

Beşiktaş, Jason Denayer operasyonunda son aşamaya gelmiş durumda. Belçikalı stoperin menajeriyle yapılan görüşme sonucunda yıllık garanti ücret konusunda anlaşmaya varıldı. Ayrıca şampiyonluk, Şampiyonlar Ligi ve diğer bonuslar konusunda da belirli bir noktaya ulaşıldı.

Fotomaç’ın haberine göre, şu anda tek bir sorun imza parası konusunda yaşanıyor. Siyah-beyazlı yönetim, Denayer için menajerinin istediği imza parasını bonuslar içine dahil etmek istiyor. Ancak Denayer’in menajeri, ayrıca 2 milyon euro imza parası talep ediyor. Beşiktaş yönetimi ise son olarak Denayer’in 3 yıl içinde oynadığı ve gol yemeyen her 5 maç için 500 bin euro bonus önerdi.

Siyah-beyazlı yönetimin hesaplamalarına göre, 3 yıl boyunca resmi maçlarda Beşiktaş’ın kalesinde gol görülmezse Denayer 2 milyon euro bonus kazanacak.

Beşiktaş, Jason Denayer’i transfer ederek defans hattını güçlendirme planları yaparken, imza parası konusundaki anlaşmazlık henüz çözüme kavuşmadı. Taraflar arasındaki görüşmeler devam ediyor ve Beşiktaş’ın, Denayer’in taleplerini bonuslarla dengelemeye çalıştığı belirtiliyor. Tarafların bu konudaki son kararı merakla beklenirken, Beşiktaş’ın Denayer transferini gerçekleştirme çabaları yoğun bir şekilde devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu