GenelSüper Lig

Emmanuel Adebayor sert çıktı: Hiçbir şey bağışlamayacağım

Emmanuel Adebayor, corona virüsü salgını sebebiyle meslektaşlarının aksine herhangi bir yardımda bulunmayacağını açıkladı. ”Sanki virüsü Togo’ya ben getirmişim gibi eleştiriliyorum.” diyen Adebayor, “Ne yapmak istiyorsam onu yapıyorum, ne yemek istiyorsam onu yiyorum ve en önemli olan da bu. Ben Didier Drogba değilim, Samuel Eto’o da değilim. Ben Emmanuel Adebayor’um ve her zaman yapmak istediğimi yapacağım.” dedi.

Paraguay ekiplerinden Olympia forması giyen Emmanuel Adebayor, corona virüsü salgını sebebiyle durma noktasına gelen futbol endüstrisine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Meslektaşlarının aksine salgın sebebiyle maaşında kesinti yapılmasını kabul etmeyeceğini ve herhangi bir bağışta bulunmayacağını ifade eden tecrübeli golcü, “Ülkeye koronavirüsü ben getirmedim, bağış yapmıyorum” dedi.

Adebayor ayrıca kendisini Samuel Eto’o, Didier Drogba ve Sadio Mane gibi Afrikalı futbolcuların salgında ülkelerine yaptıkları bağışları örnek göstererek kendisini eleştirenlere de cevap verdi.

Emmanuel Adebayor’un açıklamaları şu şekilde:

İlgili Makaleler

Beni Eto’o ve Drogba’yla kıyaslayıp, neden şimdiye dek bir yardım vakfı kurmadığımı ya da neden bağış yapmadığımı soranlar için üzgünüm. Ama ne yazık ki ben onlar değilim. Ben Emmanuel Sheyi Adebayor’um ve her zaman istediğimi yapacağım. Ne istiyorsam onu yiyor, ne yapmak istiyorsam onu yapıyorum. Togo’da, bağış yapmadığım için beni eleştiren insanlar olacak. Bazıları ülkeye virüsü benim getirdiğimi düşünüyor. Bu çok talihsizce ama bu ülke böyle işte. (Hürriyet)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu