Diğer Haberler

Fatih Terim’den Arda Açıklaması

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Arda Turan transferi hakkında açıklamalarda bulundu.

Arda Turan transfer sürecinde yönetim ile karşı karşıya gelmediğini ve bu tür söylemlerden dolayı da mutlu olmadığını dile getiren Terim, “Arda Turan için fikirlerim net. Transfer için yönetim ile karşı karşıya geldiğim doğru değil, bundan hoşlanmıyorum, bir şey olursa da bildiririz” şeklinde konuştu.

Maç sonundaki basın toplantısında da Arda Turan sorusunu yanıtlayan deneyimli hoca, Arda Turan’ın gelmesini istemesine rağmen taraftarların ve camianın talebinin de olması gerektiğini belirtti.

Arda Turan’a sahip çıkmaları gerektiğini kaydeden tecrübeli hoca, “Arda ile ilgili bir durum tespitinde bulunmuştum ve çok net bir tanımlama yapmıştım. Fatih Terim ve Arda Turan arasındaki durum ile, Galatasaray’daki bir teknik direktör ile adı geçen oyuncu arasında fark var diye bir tespit ortaya koymuştum. Bahsettiğimiz kişi, bu camianın yatırım yapıp, emek verdiği kişi. Buradan ayrılırken de ciddi bir katkı sağlamış. Arda iyisiyle, kötüsüyle, sevabıyla, günahıyla zor bir süreç geçirdi. Hayatta hepimiz 2. şansı hak edecek şeyler yaparız. Hatayı yaparız, biz de sahip çıkan ailelerimizdir, önce onlar sahip çıkarlar. Galatasaray’ın değerleriyle yetişmiş Fatih Terim olarak, Arda’ya 2. şansı hak etmek, güvenleri tekrar kazanmak ve bunun için ona bir şans kapısı açılmasından yanayım. Bu şansın verilmesinden yanayım. Gerekirse futbolu burada bırakmasının, yetiştiği aile tarafından, sağlanabileceğini söyledim, bunu söylemek istedim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu