Diğer Haberler

Fenerbahçe’de 6 Ayrılık Birden!

Fenerbahçe, kadrosuna birçok yıldız futbolcu katarak transfer çalışmalarını sürdürürken, takımdan ayrılacak oyuncular da belirleniyor. Ryan Kent, Edin Dzeko, Alexander Djiku, Umut Nayir, Sebastian Szymanski ve Dusan Tadic gibi önemli isimlerin transferlerini gerçekleştiren Sarı Lacivertliler, göndereceği oyuncuları da belirlemeye başladı.

Teknik direktör 62 yaşındaki çalıştırıcı, yönetime ayrılmasını istediği futbolcuların listesini iletti. Yabancı sınırlaması, takım bütçesi ve yeni gelecek oyuncular için kaynak yaratma amacıyla Fenerbahçe’de oyuncu kadrosunda yaprak dökümü başlıyor.

Bu kapsamda, geçtiğimiz yaz Flamengo’dan transfer edilen Gustavo Henrique’nin takımdan ayrılması gündemde. Brezilyalı stoperin, sakatlıklar nedeniyle pek verimli olamadığı belirtiliyor ve ülkesinden ve Avrupa’dan talipleri olduğu ifade ediliyor. Diego Rossi ise Ryan Kent ve Dusan Tadic transferlerinden sonra 3. alternatif durumuna düşmüş durumda ve uygun teklif gelmesi halinde satılacak. Uruguaylı oyuncuya Avrupa, ABD ve Arabistan’dan teklifler olduğu biliniyor.

Fenerbahçe’ye 2020 yazında transfer olan Nazım Sangare, geçirdiği sakatlık nedeniyle beklenen performansı sergileyemedi ve takımdan ayrılma ihtimali konuşuluyor. Joshua King, geçtiğimiz yaz dahil edilmiş olmasına rağmen beklenen etkiyi gösterememiş ve Norveçli yıldız için de ayrılık gündemde.

Joao Pedro, Cagliari’den transfer edilmiş ancak yaşadığı sakatlıklar sebebiyle etkili bir performans sergileyememişti. Oyuncunun İtalya’dan talipleri olduğu belirtiliyor. Ayrıca, 2021 yazında Fenerbahçe’ye gelen Serdar Dursun’un da performansıyla beklentileri karşılayamadığı ve Almanya’dan taliplerin olduğu ifade ediliyor.

Fenerbahçe, bu oyuncularla yollarını ayırarak maaş yükünden kurtulmayı ve yabancı kontenjanında yer açmayı hedefliyor. Transfer sürecindeki bu dönemde takımın gelecek sezon için güçlü bir yapıya sahip olması için çalışmalar devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu