Diğer Haberler

Fenerbahçe’de Jorge Jesus’un yerine 3 aday!

Fenerbahçe, derbi maçında 3-0 yenilerek adeta teknik direktör Jorge Jesus’un görevine son verme kararı aldı. Yönetim, yeni bir teknik direktör arayışına başlarken, listede yerli bir aday olmak üzere üç tecrübeli teknik direktörle kısa süre içinde ilk görüşmelerin gerçekleştirileceği bildirildi.

Fenerbahçe yönetimi, yeni teknik direktör arayışına hızla başlarken, üç isim üzerinde yoğunlaşıyor. İlk adaylar olarak Dinamo Kiev’in teknik direktörü Mircea Lucescu, Adana Demirspor ile başarılı bir sezon geçiren Vincenzo Montella ve geçtiğimiz sezon Trabzonspor’u şampiyon yaparak başarılı bir performans sergileyen Abdullah Avcı belirlendi.

Sarı-lacivertli yönetim, bu üç tecrübeli teknik adamla ilk görüşmeleri yapmayı planlıyor. Görüşmelerin ardından teknik direktör konusunda belirli bir yol haritası çizilecek. Mircea Lucescu, her fırsatta Türkiye’yi ikinci bir evi olarak nitelendirerek ifade etmişti. Ancak 77 yaşındaki tecrübeli teknik adamın Dinamo Kiev ile 2024’e kadar süren bir sözleşmesi bulunuyor.

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, Vincenzo Montella konusunda herhangi bir sorun çıkmayacağını belirtmişti. İtalyan teknik adam, Adana Demirspor’da önemli işlere imza atmış olsa da, Milan, Roma, Sevilla, Fiorentina gibi büyük kulüplerdeki deneyimleri istenilen şekilde sonuçlanmamıştı. Fenerbahçe için Vincenzo Montella adaylığıyla ilgili tek soru işareti bu noktada ortaya çıkıyor.

Diğer yandan Abdullah Avcı, listedeki boşta olan tek isim olarak dikkat çekiyor. Tecrübeli teknik adam, daha önce Başakşehir ve Beşiktaş’ta yaşayamadığı şampiyonluğu Trabzonspor’da elde etmişti. Avcı, geçmiş yıllarda da Fenerbahçe’nin çalışmak istediği bir teknik direktör olarak biliniyor. 59 yaşındaki teknik direktörün Fenerbahçe’ye olumlu yaklaştığı ve teklif beklediği bilgisi edinildi.

Fenerbahçe yönetimi, yeni teknik direktörün belirlenmesi için çalışmalarını hızla sürdürüyor. Teknik direktör seçimi, takımın geleceği ve hedefleri açısından büyük önem taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu