Süper LigTransfer

Fenerbahçe’de Wilfried Zaha Sürprizi

Wilfried Zaha, 2015’ten beri Crystal Palace forması giydikten sonra resmen kulüpten ayrıldı ve serbest kaldı. Ancak İngiliz kulübü, takımın en önemli yıldızı olan deneyimli oyuncudan hala vazgeçmiş değil.

Trabzonspor, 30 yaşındaki futbolcuya haftalık 200 bin poundluk tarihi bir sözleşme teklif etti. Ancak Zaha’nın olumlu bir geri dönüş alınamadığı belirtiliyor. İngiliz medyasına göre Zaha’nın önceliği para değil, yeni bir macera yaşamak. Bu nedenle Fildişili yıldız, Suudi Arabistan’dan gelen astronomik teklifleri de reddetti.

Fenerbahçe, Wilfried Zaha’yı Trabzonspor maçına davet etmişti. Ancak oyuncu, Crystal Palace’ın yeni sözleşme teklifini kabul etmedi ve serbest kaldı.

Yeniden görüşmeler başladı ve Lazio da devreye girdi. Ancak İtalyan kulübü ile Zaha arasında orta yol bulunamadı. Şu anda ciddi bir talibi bulunmayan Zaha için Fenerbahçe’nin tekrar harekete geçtiği ve abisi ve menajeri olan Herve Zaha ile görüşmelere başladığı belirtiliyor.

İlgili Makaleler

Fenerbahçe yönetimi, Lazio’nun teklifini reddetse de Zaha ile görüşmeleri sürdürüyor. Kulüp, deneyimli oyuncu için mali şartları zorluyor. İddiaya göre yönetim, 6 milyon Euro imza parası ve senelik 5 milyon Euro maaş teklif etti. Bu rakamların bir bölümünün sponsorlar tarafından karşılanması için de çalışmalar yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu