Diğer Haberler

Fenerbahçe’nin Parlayan Yıldızı Bora Aydınlık!

Fenerbahçe ile Zenit arasındaki hazırlık maçında, deprem felaketinden etkilenen vatandaşlara yardım amacıyla düzenlenen maçta Bora Aydınlık adı gündeme oturdu. 17 yaşındaki genç futbolcu, A Takım’da çıktığı ilk maçında mücadele ederken, 62. dakikada oyuna dahil oldu ve 30 metre uzaklıktan muhteşem bir gol atarak taraftarları ve teknik heyeti ayağa kaldırdı.

Maçın başlama düdüğüyle birlikte Fenerbahçe, Mert Hakan Yandaş’ın attığı golle maçta öne geçti. Ancak Zenit, Malcolm ve Claudinho’nun golleriyle skoru 2-1’e çevirdi. 62. dakikada oyuna dahil olan Bora Aydınlık, yaklaşık 30 metre uzaklıktan muhteşem bir gol atarak skoru 2-2’ye getirdi. Kameralara yansıyan teknik direktör Jorge Jesus’un şaşkınlığı, genç futbolcunun etkileyici performansının en iyi göstergesi oldu.

Maç sonrasında konuşan Bora Aydınlık, “Söylenecek fazla bir şey yok. Güzel bir gol attım. Biraz daha iyi vurabilsem 2. golü de atabilirdim. Taraftarlarımız Arda Güler’in adını tezahürat ediyorlardı ve ben TV’den izliyordum. Bugün o duyguyu ben de yaşadım. Çok mutluyum” diyerek duygularını paylaştı.

Maçın gelirleri, deprem felaketinden etkilenen vatandaşlara yardım için bağışlandı. Bora Aydınlık gibi genç yeteneklerin A Takım’da kendilerini göstermeleri, takımlar için umut verici bir durum oluşturuyor. Bu tarz maçların önemi ve katkısı da göz ardı edilemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu