Diğer Haberler

Fenerbahçe’nin yeni ‘1’ numarası

Fenerbahçe Kulübü, kaleci Altay Bayındır’ın performansındaki istikrarsızlık ve İrfan Can Eğribayat’ın yedek kaleci pozisyonunda kalması nedeniyle, kalitesi tartışılmaz bir kaleci almak istemişti. Kulübün başkanı Ali Koç, 10 milyon euro serbest kalma maddesi bulunan bir oyuncu için kulübüyle görüşmelere başlamıştı. Yıldız kalecinin 1 milyon euro maaş alacağı ve anlaşmanın haziran ayında resmileşeceği bildirildi.

Hedeflenen oyuncu, Hırvatistan Milli Takımı’nın deneyimli kalecisi Dominic Livakovic. 28 yaşındaki oyuncunun menajerleri, Fenerbahçe-Başakşehir maçı öncesi Kadıköy’e gelerek Fenerbahçe yönetimiyle görüşmeler gerçekleştirdi. Dinamo Zagreb’de 780 bin euro maaş alan Livakovic’in, Fenerbahçe’de 1 milyon euro maaş alacağı ve Zagreb’le gelecek sezon sözleşmesinin biteceği belirtildi. Ayrıca oyuncunun 10 milyon euro serbest kalma maddesi bulunuyor.

Ali Koç, sözleşmesi 1 yıl sonra sona erecek olan bir oyuncu için 10 milyon euro ödemek istemediği için Dinamo Zagreb yönetimiyle görüşmelere başladı. Transferin ilk adımını doğru bir şekilde atarsa gerisi de doğru gideceğine inanan Koç, Livakovic’in Fenerbahçe formasını giyeceğini açıkladı.

Şu anda Altay Bayındır, 1 milyon euro maaş alıyor ve İrfan Can Eğribayat ise 100 bin euro maaş alıyor. Eğer Livakovic’e 1 milyon euro maaş ödenirse, Fenerbahçe Muslera’nın maaşına denk gelen 3 kaleciye maaş ödemiş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu