Diğer Haberler

Fenerbahçe’nin yıldızından Türkiye’ye büyük övgü!

Fenerbahçe’nin sezon başında Watford kulübünden bedelsiz kadrosuna kattığı Norveçli golcü Joshua King’den Türkiye’ye büyük övgü.

Joshua King, Süper Lig’de Konyaspor’u 4-0 mağlup ettikleri 23. hafta erteleme maçının ardından basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Yaşanan deprem felaketlerinin ardından depremzedelere yardım etmek için herkesin elinden geleni yaptığını anlatan King, şöyle devam etti:

“Türkiye için zor zamanlardı. Burada yaşayan insanları iyi bir şekilde anlayabildiğimi düşünüyorum. Aynı şekilde biz futbolcular için de Türklerin bizlere olan sevgisini gördüğümüzden dolayı aynı şekilde onların yaşamış olduğu hüznü, acıyı biz de derinden hissettik. Orada yaşananları hayal edemeyiz çünkü hayalden de öte bir felaket yaşandığını söyleyebilirim. Depremde hayatlarını kaybeden insanların yakınlarına başsağlığı diliyorum. Gerçekten çok üzgünüm. Bizler fazlasıyla etkilendik. Depremden çok fazla insan etkilendi.”

Türkiye’de herkesin afete karşı birlikte hareket etmesinden gurur duyduğunu aktaran Norveçli oyuncu, şunları kaydetti:

“Futbolda rekabet olsa da herkes oradaki mağdur insanlara yardımcı olabilmek için ellerinden geleni ortaya koydu. Sadece Fenerbahçe taraftarları değil, diğer tüm taraftarlar aynı şekilde bu yardımı gösterdi. Umuyorum ki bu yardımlar kısa sürede oradaki ihtiyaç sahibi insanlara ulaşır ve depremi yaşayan bölge tekrardan ayağa kalkar. Normale dönmek bana göre o kadar kolay değil çünkü onların yaşamış oldukları şey bizim hayal ettiklerimizden daha acı, daha fazla. Fenerbahçe, Türkiye’nin en büyük kulübü, camiası. Bizler de elimizden gelenin en iyisini gösterdik. Yardımcı olmaya çalıştık. Daha önce bu tarz birlikte olup hareket edebilen bir ülke görmedim. Türk insanının gönlünün ne kadar zengin olduğunu görmüş olduk.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu