Diğer Haberler

Fenerbahçe’ye Dünya Starı

Ara transfer dönemi için girişimlerini sürdüren Fenerbahçe, savunma hattını güçlendirmek için çalışmalarını hızlandırdı.

Attila Szalai ve Kim Min Jae’nin takımdan ayrılma ihtimalleri olduğu için stoper arayışlarına devam eden Fenerbahçe, Samuel Umtiti ile ilgileniyordu. İspanyol basınından yıldız oyuncuyla ilgili flaş bir iddia geldi..

“İKİ TARAF İÇİN DE OLUMLU”

“Barcelona’dan ayrılanların listesi devam edecek. Uzun listenin başındaki isimlerden birisi de Samuel Umtiti. Fransız defans, şu an Xavi’nin takımında en az katkı sağlayanlardan biri.

Kulüp, Umtiti’nin ayrılığını iki nedenden dolayı istiyor;

  • Yüksek maaş alması
  • Fiziği, seçkin kulüplerde oynamaya yeterli değil.

Fransız stoperin adı bu nedenlerden dolayı, özellikle yüksek taleplerini karşılayabilecek olan Türk futboluyla anılıyor.

Fenerbahçe yeniden üst sıralara yükselmek, Samuel Umtiti de Avrupa’da düzenli oynamak istiyor. Bu transfer iki tarafa da yarayabilir. Umtiti eğer fiziğini ve özgüvenini toparlayabilirse tüm taraflar bu transferden karlı çıkabilir.”

Güncel piyasa değeri 5 milyon Euro civarında olan Samuel Umtiti, kariyeri boyunca çıktığı 303 maçta 7 gol ve 4 asistlik katkı sağladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu