Diğer Haberler

Fenerbahçe’ye ‘Evet’ Dedi

Uzun zamandır golcü arayışı içinde olan Fenerbahçe, temas halinde olduğu Alexander Sörloth transferinde mutlu sona yakın.

Teknik direktör Vitor Pereria’nın golcü talebi sonrası çalışmalarını hızlandıran Fenerbahçe, Süper Lig’i performansıyla kasıp kavuran ve Leipzig’in yolunu tutan Alexander Sörloth’u liste başına aldı. Bir süredir transfer görüşmelerine devam eden yönetim, Alexander Sörloth’u ikna etti.

SÖRLOTH İÇİN 2 SEÇENEK!

Edinilen bilgilere göre; Kadrosuna Andre Silva’yı katan Alman kulübü, Alexander Sörloth’u satış listesine koyarken, Fenerbahçe’ye de 2 seçenek sundu.

LEIPZIG FENER’İN KAPISINI ÇALDI!

Alman ekibi ilk olarak Fenerbahçe’ye “Alexander Sörloth’u 17 milyon Euro’ya satın alın teklifini sundu. Ancak FFP nedeniyle kiralama tercihine yönelen Fenerbahçe’ye son olarak “2.5 milyon Euro’ya 1 yıl kiralayın. Ancak önümüzdeki sezon zorunlu satın alma seçeneği devreye girsin” teklifini yaptı.

FENERBAHÇE DE TEKLİFİNİ İLETTİ

Fenerbahçeli kurmaylar önlerine konulan bu iki seçeneğe başka bir teklifle karşılık verdi. Yıllık 2.5 milyon Euro karşılığında kiralama teklifine onay veren Fener yönetimi, “Zorunlu satın alma opsiyonu 8 milyon Euro olsun. Bunun yanında bir sonraki satıştan da Leipzig’e yüzde 30 pay verelim” önerisinde bulundu.

FENERBAHÇE’YE GELMEYİ KABUL ETTİ

Sörloth’u isteyen başka kulüplerin de olduğu ancak Fenerbahçe’nin ilgisinin son derece net olduğu ifade edilirken iki kulüp arasındaki görüşmelerin ve opsiyonun ne şekilde olacağının pazarlıklar devam ediyor. Sörloth ise Fenerbahçe’ye gelmeyi kabul etmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu