Diğer Haberler

Ferdi Kadıoğlu Yuvadan Uçuyor

Fenerbahçe’de ortaya koyduğu performansla adından söz ettiren Ferdi Kadıoğlu, rekor bonservise takımdan ayrılmaya hazırlanıyor.

Fenerbahçe’de yaptığı oyuncu satışlarıyla tarihe geçen Ali Koç, Vedat Muriqi’den sonra en yüksek satışını Ferdi Kadıoğlu ile gerçekleştirmek üzere. Rizespor’dan 5.6 milyon euro bonservis bedeliyle aldığı Vedat Muriqi’yi 1 sezon sonra 20 milyon euro bedelle Lazio’ya satan Ali Koç, bu sezon başı da 18 milyon euroya Kim Min-Jae’yi Napoli’ye göndermişti. Başkan Koç’un sıradaki satışı 25 milyon euroya Ferdi Kadıoğlu olmaya yakın.

VEDAT MURİQİ SONRASI ALİ KOÇ’UN YENİ HEDEFİ

Son iki sezonda Fenerbahçe forması altında müthiş bir çıkış gösteren Ferdi Kadıoğlu, Çizme yolcusu. Bir süredir milli futbolcuyu yakından takip eden Napoli’nin resmi girişimlere başlama kararı aldığı öğrenildi.

2019 yılında Fenerbahçe’den Eljif Elmas’ı, bu sezon başında ise Kim Min Jae’yi transfer eden İtalyan kulübünün önümüzdeki hafta Ferdi için ilk teklifini yapması bekleniyor.

SERBEST KALMA MADDESİ YOK

Napoli’nin Beşiktaş ile geçtiğimiz hafta sonu oynanan derbiye temsilcisini gönderdiği, genç yıldızla ilgili raporun yine çok olumlu olması nedeniyle resmi girişimlere başlama kararı alındığı öğrenildi. Alınan bilgilere göre Napoli ocak ayında ya da sezon sonunda bu transferi bitirmeyi hedefliyor.

Fenerbahçe yönetiminin bu sezon başında Ferdi Kadıoğlu ile yaptığı yeni sözleşmede herhangi bir serbest kalma maddesi bulunmuyor. Yönetimin bu nedenle genç yıldızın fiyatını 25 milyon Euro olarak belirlediği ifade ediliyor.

SEVILLA VE AJAX DA İLGİLENİYOR

Jesus’un vazgeçemediği isimlerden biri olan Ferdi Kadıoğlu, Milli Takım’da da Kuntz’un güvendiği futbolcular arasında yer alıyor. 22 yaşındaki futbolcuyla Sevilla ve Ajax’ın da çok yakından ilgilendiği öğrenildi.

FENER KAPIYI 25’TEN AÇACAK

Napoli kulübü ile Fenerbahçe arasındaki Ferdi Kadıoğlu pazarlıklarının çok sıkı geçmesi bekleniyor. Fenerbahçe yönetiminin ilk etapta kapıyı 25 milyon Euro’dan açması bekleniyor. Ferdi için başka tekliflerin de olması Sarı-Lacivertli yönetimin elini güçlendiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu