Diğer Haberler

Güle güle Bright Osayi-Samuel

28 Ocak 2021 tarihinde 508 bin Euro bonservis bedeli karşılığında transfer edilen Bright Osayi-Samuel, rekor bedelle takımdan ayrılmaya hazırlanıyor.

Sarı laciverti takımda başkan Ali Koç’un ısrarlı girişimleri sonrası takıma katılan Bright Osayi-Samuel, performansıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Transferin gözdesi haline gelen Bright Osayi-Samuel, transfer edildiği rakamın tam 20 katına Fenerbahçe’den ayrılabilir. Yaşanan gelişmeler sonrası Ali Koç’un oyuncuda neden ısrar ettiği bir kez daha ispatlanmış oldu.

ALİ KOÇ’UN BRIGHT OSAYI-SAMUEL ISRARI

Fenerbahçe 2020-21 sezonunun ara transfer döneminde Bright Osayi-Samuel’in transferi konusunda QPR ile sezon sonu için anlaşma sağlamıştı. Daha sonra Ali Koç’un ısrarlı girişimleri neticesinde transfer sezon sonunda değil ocak ayında gerçekleşmiş ve Bright Osayi-Samuel Fenerbahçe’nin yolunu tutmuştu.

SAĞ BEKE GEÇİNCE BRIGHT OSAYI-SAMUEL’İN KARİYERİ DEĞİŞTİ

Bright Osayi-Samuel, Fenerbahçe’ye geldiği ilk dönemde vasati bir görüntü sergilese de oyuncu sağ beke evrilmesinin ardından bambaşka bir kimliğe büründü. Yeni mevkisiyle birlikte adeta kendini bulan Bright Osayi-Samuel, başarı basamaklarını hızla tırmanmaya başladı.

ALİ KOÇ HAKLI ÇIKTI

Yaşanan bu gelişmeler sonrası Ali Koç’un, Bright Osayi-Samuel ısrarında ne kadar haklı olduğu bir kez daha ispatlanmış oldu. Premier Lig başta olmak üzere birçok Avrupa ekibinden talipleri bulunan Bright Osayi-Samuel için Fenerbahçe’nin belirlediği rakam da ortaya çıktı.

508 BİN EUROYA GELDİ, 10 MİLYON EURO İSTENİYOR

Sadece 508 bin euro karşılığında bonservisi alınan Bright Osayi-Samuel, güncel piyasa değerini 9 milyon euro seviyelerine çıkarmış durumda. Fenerbahçe’nin oyuncu için talep ettiği rakam ise en az 10 milyon euro.

TAM 20 KATI! PREMIER LİG EKİPLERİNİN KISKACINDA

Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel’i 10 milyon euroya satması halinde oyuncuyu transfer ettiği rakamın tam 20 katına göndermiş olacak. 24 yaşındaki futbolcu ile en ciddi şekilde ilgilenen kulüp ise Leeds United. West Ham, Brighton, Southampton ve Crystal Palace da Osayi-Samuel’i radarında tutan ekipler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu