Süper Lig

Ismael ile olmaz

Beşiktaş’ta Ahmet Nur Çebi yeniden başkan seçilirken, Spor yazarı Turgay Demir, Valerien Ismael’e ayrı bir parantez açtı.

Genel Kurul’un Başkan Çebi’ye verdiği mesaj ise uyarı dolu. “Bir kez daha sizi seçiyoruz ama bundan sonra işler kötü giderse mazeret dinlemek istemiyoruz” dedi genel kurul. En azından benim anladığım bu. Demokratik bir yarış oldu; o sebeple kazananı, kaybedeni ve de Beşiktaş için kongre salonuna gidip oy veren tüm üyeleri yürekten kutluyorum. Beşiktaş ve Türk futbolu için hayırlı olsun.

Tekrar seçilen Çebi artık tamamen transfere yönelecektir. Bunu yaparken Valerien İsmael konusunu detaylıca düşünmesinde fayda var. İsmael, pragmatik bir teknik adam değil, sistem takıntısı abartılı noktada, elindeki kadro hangi sistemi oynar diye düşünmeyip, kafasındaki sisteme herkesin uymasını bekliyor ki, bu çok mantıklı değil.

BU SİSTEMLE ZOR
Karar Çebi’nin… Kazancı-İsmael ikilisinin projesi kısa sürede sonuç verecek bir proje değil. Taraftar sabreder mi, bilemem. Fransız hocanın üçlü savunmada ısrar etmesi, ‘Topu rakip sahaya gönderin gerisini orada hallederiz’ şeklinde özetleyeceğimiz kaos futbolu, yeni sezon öncesi bana pek umut vermiyor. Beşiktaş bu sistemle özellikle iç sahada çok zorlanır ve en büyük silahı olan seyirciyi de tribünden kaçırır.

GÜNEŞ ÇARE OLABİLİR
Naçizane tavsiyem süreci daha iyi bir sistem ve daha tecrübeli bir teknik adamla geçmektir. Misal Şenol Güneş bu anlamda biçilmiş kaftan.
Dediğim gibi bizimkisi naçizane bir öneri, dikkate alan olur, olmaz, orası herkesin kendi bileceği iş…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu