Diğer Haberler

İsmail Kartal’a Sürpriz Teklif

Fenerbahçe, Beşiktaş karşısında aldığı ağır yenilginin ardından Gürel Yurttaş tarafından gündem yaratan bir teklifle karşı karşıya kaldı. Ben yazmıştım, demeyi sevmem ama dayanamıyorum. Milyonlarca Euro’nun böyle çar çur edilmesini ve başarısızlığın pahalı bir şekilde satın alınmasını anlayamıyorum. En iyisi geçen Mayıs ayında İsmail Kartal’ın yerine Jesus’un getirilecek olmasına itiraz ettiğim o yazıyı bir hatırlatayım sizlere:

İsmail Kartal, çok zor bir dönemde Fenerbahçe’de göreve geldi. Kadrosunu kendisi seçmedi, yerden yere vurulan “kim aldı kardeşim bu yeteneksizleri bu takıma” denilen kadronun başına geldi. Yakınmadı, işini hakkıyla yaptı. “Bir kuruş” bile istemedi ve Fenerbahçeliliğini gösterdi. Ve o yeteneksizler denilen futbolculardan kısa sürede taş gibi bir takım yaratıp, hiç beklenmedik bir şekilde Fenerbahçe’yi ikinci sıraya getirip, Şampiyonlar Ligi’ne taşıdı. Bunları da ayda 100 bin liraya yaptı. Kendisi talep etmedi bunu, öyle uygun görüldü.

Ağzıyla kuş tutsa ki tuttu, yaranamadı. Görev süresi bitti, şimdi yerine Portekizli bir ihtiyar geliyor: Jorge Jesus! Adam 68 yaşında. Boştayken talih kuşu kondu kafasına. Menajeri İstanbul’a gelmiş. Parada da anlaşma sağlanmış. 2 yıllık sözleşme karşılığı yıllık 7 milyon Euro alacakmış. Benim matematiğim o kadar kuvvetli değil. Milyon Euro’ları da hiç görmedim hayatımda. Onun için hesaplayamadım. Siz hesaplayın bakalım İsmail Kartal’ın kazandığının kaç katını alacak?

Geçmişini bir daha anlatmaya gerek yok. Zaten yeterince okudunuz. Bu saatten sonra bakalım Fenerbahçe ne yapacak? Göreceksiniz bakın sonu Luis Aragones gibi olacak. Mübarek geldiğinde kulübede ayakta zor duruyordu. Emeklilik ikramiyesini aldı ve gitti. Mirasının kaldığı torunları herhalde Fenerbahçe adını duyunca minnet duyuyorlardır. Jesus da kazanacak dünyayı, alacak emekli ikramiyesini, gidecek.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu