Diğer Haberler

Kemal Aslan: “Jorge Jesus bir psikolog gibi”

Süper Lig’de Dünya Kupası arasına zirvede giren, Avrupa’da yoluna devam eden Fenerbahçe gündem, teknik direktör Jorge Jesus’un sözleşmesi. Ali Koç ve yönetim, tecrübeli teknik direktörün sözleşmesini uzatmak için harekete geçti. Fenerbahçe’de Jorge Jesus ile yapılacak sözleşme görüşmesinin tarihi belli oldu.

Fenerbahçe, Dünya Kupası arasına şok Giresunspor yenilgisiyle girse de sezonun ilk bölümünü çok iyi bir şekilde geçirdi. Başkan Ali Koç da yeniden yapılanmaya, sürekli 3 günde 1 maç oynamaya ve ciddi eksiklere rağmen yarıştığı tüm kulvarlarda zirvede olan Jorge Jesus yönetimindeki takıma güvenini gösterdi.

GÜNDEM JORGE JESUS’UN SÖZLEŞMESİ

Fenerbahçe’de ara transfer dönemi için planlamalar ve çalışmalar başladı. Ancak yönetimin çok önemli bir gündem maddesi daha var: Sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Jorge Jesus’un kontratını uzatmak… Portekizli teknik adamın Brezilya Milli Takımı’ndan gelecek olası bir teklif nedeniyle Dünya Kupası sonrasını beklediği iddia edilmişti. Fenerbahçe Yönetimi de planlamayı buna göre belirledi.

Sarı-Lacivertliler, turnuva devam ederken ilk görüşmeyi gerçekleştirip, şartları konuşmak istiyor. Bunun için de takıma verilen iznin bitmesi beklenecek. Yönetim, 25 Kasım’da başlayacak olan hazırlıklarla birlikte Jorge Jesus ile ilk kez masaya oturmayı planlıyor. Bu görüşmede hedef imza değil, iki tarafın da şartlarını ve beklentilerini birbiriyle paylaşması olacak.

HEDEF UZUN SÜRELİ KONTRAT İMZALAMAK

Fenerbahçe Yönetimi, görüşmeleri devam ettirip, ara transfer döneminden önce bu konuyu sonuçlandırmayı hedefliyor. Sarı-Lacivertliler’in isteği, Jesus’la uzun süreli bir kontrata imza atarak, ocak ayından itibaren kadro planlamasını da uzun vadeli bir şekilde yapmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu