Diğer Haberler

Kim Min-Jae Rekor Bedelle Transfer Oluyor!

Güney Koreli futbolcu Kim Min-Jae, Napoli’ye satılmasının ardından başarı basamaklarını hızla tırmanmaya devam ediyor. Fenerbahçe’nin 3 milyon euroya aldığı ve bir yıl sonra 18.05 milyon euroya Napoli’ye gönderdiği stoper, 65 milyon euro serbest kalma maddesi ile yeni takımının ilgi odağı haline geldi.

Çok sayıda dev kulübün radarında olan Kim Min-Jae için son talip, PSG oldu. Fransız basınından alınan habere göre PSG, Güney Koreli futbolcu için büyük bir bütçe ayırdı. Hatırlanacağı üzere, Napoli, Kim Min-Jae’nin serbest kalma bedelini 40 milyon eurodan 65 milyon euroya çıkarmıştı.

Fenerbahçe’nin taraftarları, Kim Min-Jae’nin sonraki bir transferinden pay alıp alamayacakları konusunda merak içinde. Ancak oyuncunun Napoli’ye transfer olduğu dönemde, Sarı-Lacivertliler tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada bu konuda bir detay belirtilmemişti.

26 yaşındaki Kim Min-Jae, bu sezon Napoli formasıyla 35 maçta görev yaptı ve 2 gol ile 1 asist kaydetti. Napoli’deki başarılı performansı, birçok kulübün dikkatini çekti ve transfer piyasasında adı sıkça geçmeye başladı.

Kim Min-Jae’nin geleceği hala belirsiz olsa da, futbol dünyasında yükselen yıldızlarından biri olarak kabul ediliyor. Napoli’den sonra PSG’nin de ilgi göstermesi, Güney Koreli futbolcunun kariyerinde yeni bir dönemin başlangıcını işaret ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu