Süper Lig

Lyanco Adım Adım Beşiktaş’a!

Beşiktaş, teknik direktör Şenol Güneş’in yoğun isteği üzerine gerçekleştirdiği stoper transferini sonunda tamamladı. 26 yaşındaki futbolcuyla 3+1 yıllık sözleşme imzalanacak ve Southampton’a yaklaşık 5 milyon Euro ödeme yapılacak.

Beşiktaş, Romain Saiss’in ayrılmak istemesiyle birlikte en az iki stoper transferi üzerinde planlarını şekillendiriyor. İlk transfer ise Amartey ile daha önceden anlaşılmıştı.

Diğer isim ise bugün önemli bir gelişme yaşandı ve Şenol Güneş’in net bir şekilde “Lyanco’yu alabilirsen alacaksın. Alabilseydik çok başka şey konuşacaktık” şeklinde ifade ettiği Brezilyalı stoper ile kulübü arasında anlaşma sağlandı.

Lyanco Vojnovic, ailesiyle birlikte değerlendirdiği transfer teklifine olumlu yanıt verdi. Southampton kulübü de 2025 yılında kontratı bitecek futbolcuya yapılan teklifi kabul etti. Beşiktaş, İngiliz kulübüne iki taksitle ödenecek şekilde 4 milyon Euro teklif etmişti ve bu teklif bir miktar artırıldı. Brezilyalı futbolcunun bugün İstanbul’a gelmesi bekleniyor. Beşiktaş’ın, Lyanco ile biri opsiyonlu olmak üzere dört yıllık bir sözleşme imzalayacağı ve yaklaşık 2 milyon Euro garanti ücret ödeyeceği ifade ediliyor.

Beşiktaş, Şenol Güneş’in beklentilerine uygun şekilde stoper transferlerini tamamlamış olmanın sevincini yaşıyor. Lyanco’nun katılımıyla takımın savunma hattının daha da güçleneceği ve Şenol Güneş’in istediği yapıya kavuşulacağı belirtiliyor. Taraftarlar da heyecanla Lyanco’nun resmi imzayı atması ve takıma katılmasını bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu