Süper Lig

Merih Demiral’ın Claudio Marchisio’ya Cevabı

Milli futbolcumuz Melih Demiral, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili suçlayıcı ifadelerde bulunan Claudio Marchisio’ya tokat gibi cevap verdi.

Sınır güvenliği için askerlerimizin Barış Pınarı Harekatı’na suçlayıcı paylaşımda bulunan Claudio Marchisio’ya Merih Demiral, sosyal medyadan cevap verdi.

Marchisio, “Anne Frank 1942 yılında tuttuğu günlüğünde ‘Dünyanın gitgide ıssız bir yere dönüştüğünü görüyorum; bir gün bizi de yok edecek olan fırtınanın yaklaştığını duyabiliyorum. Milyonların çektiği acıyı hissediyorum.’ demiş. Bugün, bundan tam 77 yıl sonra Türkiye, Suriye’deki Kürtleri bombalamaya başladı. Bu, tüm dünya toplumları için büyük bir utanç. Oradaki her kurbandan kendimizi sorumlu hissetmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Merih Demiral ise Marchisio’nun bu paylaşımına karşılık olarak, “Türkiye ile Suriye sınırında terörist koridor oluşumu var. PKK/YPG kadınlar, çocuklar ve bebekler dahil 40 bin kişinin ölümünden sorumludur. Türkiye’nin misyonu, güney sınırımızda terör koridoru yaratılmasını engellemek ve 2 milyon Suriyeli’yi güvenli bölgeye yerleştirmek.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu