Süper Lig

Neler olmuş neler! Meydanı boş bulmuşlar

Emirhan İlkhan’ın Torino’ya transferi beklenirken genç oyuncunun menajarinin yaptığı oyunlar da ortaya çıktı.

Beşiktaş’ın genç oyuncusu Emirhan İlkhan’ın transferinde menajer oyununun yankıları sürüyor. Devre arasında siyah-beyazlı yönetimin Emirhan’ın menajeri Mirsad Türkcan’ı 5 yıllık teklifle masaya davet ettiği ve “Ya 4.5 milyon euro serbest kalma maddesi olur ya da bedava gider” şartının bugünkü sonun başlangıcı olduğu ortaya çıktı.

Beşiktaş altyapısında yetişen Emirhan İlkhan’ın sürpriz şekilde İtalyan ekibi Torino’ya transferi, camiada büyük şaşkınlık ve rahatsızlığa neden oldu.

Henüz 18 yaşında olmasına ve öz kaynaktan yetişmesine rağmen sözleşmesindeki 4.5 milyon euroluk madde ile ayrılması tartışmaları beraberinde getirdi.

EMİRHAN İLKHAN TRANSFERİNDE NELER OLDU?

Sabah’ın haberine göre, işte yaşananlar: Geçtiğimiz ocak ayında Katar’da Antalyaspor ile oynanan Süper Kupa finalinde ilk kez sahaya çıkan Emirhan İlkhan geleceğe yönelik ışık vermişti. Beşiktaş yönetimi de Katar dönüşü genç orta saha için menajer Mirsad Türkcan’la masaya oturup 5 yıllık sözleşme imzalamak istedi ancak bir maça çıkmış olmasına rağmen isteklerin bir anda yükseltilmesi sonrası anlaşma sağlanamadı.

GENÇ OYUNCU BEŞİKTAŞ’A HİÇ YARDIMCI OLMADI

Geride kalan sezonda 11 lig maçında 632 dakika süre alıp 1 de gol atarken, Emirhan İlkhan ile ilgili yeni sezonda beklentiler büyüktü.

Oyuncu ve menajeri yeniden masaya davet edildi. Türkcan, “Ya 4.5 milyon Euro serbest kalma maddesi olur ya da gelecek sezon bedavaya gider” şartını koştu.

Emirhan işi tamamen menajerine bırakarak konulara dahil olmadı. Ne sözleşme yenileme ne de Torino sürecinde Beşiktaş’ın elini rahatlatacak bir hamlede bulunmadı.

Beşiktaş yönetimi tartışmalı geçen toplantıda oyuncu tarafının bu isteğini kabul etti.

4.5 milyon euroluk serbest kalma maddesi bir sonraki sezon 8.5 milyon euroya çıkacaktı. Ancak menajeri Mirsad Türkcan’ın planı tıkır tıkır işledi.

Haziran ayında oyuncusunu özel antrenörlerle çalışma bahanesiyle Sırbistan’a götüren Türkcan, arka planda uzun süredir Torino ile transfer görüşmeleri yapıyordu.

Gelecek sezonu beklemeden bu işi bitirmek isteyen Türkcan, Beşiktaş’ı 1 yıllık kontratı kalması üzerinden sıkıştırıp serbest kalma maddesini sözleşmeye istediği şartlarda koydurarak iki taraftan da planladığını kopardı ve oyuncunun Torino’ya transferini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu