Süper Lig

Orta sahada büyük verimsizlik!

Beşiktaş’ın çiçeği burnunda teknik direktörü Şenol Güneş, Josef de Souza’nın üzerini çizmiş durumda. Devre arası transfer dönemi için çalışmalara başlayan Beşiktaş’ta Şenol Güneş, Josef de Souza’nın yerine daha etkili bir ön libero alınması için yönetime talepte bulundu.

Beşiktaş’ta Josef de Souza’yı yıkan haber teknik direktör Şenol Güneş’ten geldi. Güneş, transfer için verdiği raporda ön liberoya mutlaka takviye istedi. Stoper ve forvet arkası için de isimler sunan tecrübeli teknik adam, ön liberoda Josef de Souza’yı yetersiz bulduğunu yönetime iletti.

ŞENOL GÜNEŞ JOSEF DE SOUZA’NIN ÜSTÜNÜ ÇİZDİ

Şenol Güneş’in yaptığı görüşmede, yetkililerden en az üç takviye istediği ifade edildi. Tecrübeli teknik adamın güçlendirmeyi istediği ilk bölge defans. Savunmadaki oyuncuların özellikle rakip hücumlarında tatlı sert bir futbol bile oynayamamalarından şikayetçi olan Güneş, ‘temassız’ dediği Saiss’in yerine daha diri ve etkili bir stoper alınmasını şart koştu. Tecrübeli hocanın bu bölge için düşündüğü ilk ismin Atletico Madrid’den Felipe olduğu belirtildi.

“JOSEF YETMİYOR”

Şenol Güneş’in ikinci olarak takviye istediği bölge ise orta saha, tam mevkii olarak da ön libero. Başarılı çalıştırıcıya göre özellikle önde oynamayı bilen ve takımı önde oynatacak bir ön libero ile sorunların büyük kısmı çözülecek.

SIOPIS TARZI ORTA SAHA İSTİYOR

Elindeki Gedson (36) ile Salih Uçan (28) Süper Lig’de bu sezon toplamda rakip sahada en fazla araya girerek top kazanan orta saha oyuncuları konumunda. Ancak Josef bu bölgede eskisi gibi diri kalamadığı için Şenol Güneş’in, Trabzonsporlu Siopis gibi 8 ve 10 numaraya yaklaşacak bir ön libero alınmasını talep ettiği ifade edildi.

SKORER OLMALI

Tecrübeli çalıştırıcı son olarak da forvet arkasında görev yapabilecek olan gerçek bir 10 numaranın takımına büyük güç katacağına inanıyor. Maç içerisinde kimi kazan Gedson, kimi zaman da Salih’i bu bölgede oynatarak verim almak isteyen Güneş’in, Talisca tarzında bir isme ihtiyacı olduğunu belirterek, “Gol atma konusunda sorun yaşayacağımızı sanmıyorum. Ama forvetlerin hemen arkasında onları rahatlatacak ve iyi şut atabilen bir isim alabilirsek; Özellikle deplasman maçlarında da çok rahatlarız” dediği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu