Süper Lig

Rıdvan Dilmen Beşiktaş’a Yapılan Operasyonu Canlı Yayında Böyle Açıkladı

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Beşiktaş’a yapılan operasyonu canlı yayında açıkladı.

Rıdvan Dilmen, TRT Spor’da yaptığı yorumda geçtiğimiz hafta hakemlere TFF tarafından bir belge iletildiğini belirterek “Bu bir operasyondur” yorumunu yaptı.

Dilmen, Beşiktaş’ın geçen hafta oynadığı Rizespor maçında yaşananların da yer aldığı bir metnin geçtiğimiz günlerde hakemlere gönderildiğini ve hakemlerin baskı altına alındığını belirterek yapılanların ‘operasyon’ olduğunu belirtti.

“RİZE’NİN BEŞİKTAŞ’A ATTIĞI GOLDE HAKEM FAULÜ GÖRMÜYOR”

Rıdvan Dilmen ayrıca TFF’ye ağır eleştiriler de bulunurken, “Türk futbolunda Emre bey de (Asbaşkan Emre Kocadağ) dahil olmak üzere görmediği bir şey var. TFF’nin hoşuna gidiyor MHK’ye sallanması. Hakemleri bu hale getiren TFF’dir. Sekizinci haftaya kadar kafa kafaya giden lig birden bire farklı bir hale geliyor. Üç takımın teknik direktörü gitmiş, konuyu sadece hakem olarak görmemek lazım. Trabzonspor iyi oynayıp kazandıkça üç büyüklerin psikolojisini bozdu. Bu kadar puan farkı da hakeme bağlanmaz. TFF’den birileri diyormuş ki Emre Kocadağ ve Rıdvan Dilmen hakemleri yapılandırıyormuş. Kim mi söylüyor bunları? Federasyonda üst düzey yöneticiler. Yalancılar söylüyor işte. Bu ekrandaki belgeler hakemlere gitti. VAR müdahalesi gereken pozisyonları yollamışlar. Bunlar sadece bende yok. Gazetecilerde de vardır. 25 30 tane hakeme ulaşmış. Rize’nin evinde Beşiktaş’a attığı golde hakem faulü görmüyor. Ceza sahasında bir karışıklık var. VAR buna müdahale etmeliymiş yazıyor kağıtta.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu