Diğer Haberler

Rıdvan Dilmen’den Adaylık Açıklaması

Türk futbolunun ve Fenerbahçe’nin efsaneleri arasında yer alan Rıdvan Dilmen, Türkiye Futbol Federasyonu başkan adaylığı için açıklamalarda yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, görevinden istifa ederken, yerine bazı adaylar öne çıktı. İsmi zaman zaman TFF başkanlığı için anılan Rıdvan Dilmen konuyla ilgili soruyu yanıtladı.

Sosyal medya hesabından soruları yanıtlayan Dilmen bir takipçinin, “Türk futbolunu geldiği bu kötü durumdan kurtaracak, adaletli, liyakatı, şeffaf yönetimi sağlayacak, Milli Takımı ve Türk futbolunu kurtarabileceğini düşündüğünüz TFF başkanı kim olmalıdır?” sorusuna flaş bir yanıt verdi.

İşte Dilmen’in flaş sözleri:

“Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığı kolay bir iş değil. Söylediğiniz özellikleri yapabileceğime kesin inanıyorum. Ama bu ben adayım anlamına gelmiyor. TFF başkanlığı çok zor bir iş. Alt kadrosunu iyi yaptıktan sonra yapılabilecek bir iş. Özveri isteyen bir kurum. Futbolun iyi yere gelmesi için federasyon başkanı olmama gerek yok. Olmayayım da zaten. Öyle bir niyetim de yok. Fakat futbolun söylediğiniz özelliklerle saha içine girmeden saha dışında halledebilecek, siyasetten uzak, fazla kulüpçü olmama, en önemlisi de şeffaf olmalı. Dürüst olmak futbolda yeterli. Futbol matematik değildir. Federasyon başkanı adayı falan değilim. Türk futbolunda yapabileceğim ne varsa ki; yapacağıma da inanıyorum her türlü göreve her zaman hazırım. Federasyon başkanlığı dışında”

Bir Yorum

  1. bu görevi layıkıyla yapacağından hiç şüphem yok Rıdvan Dilmen destekliyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu