Süper Lig

Romain Saiss’in Son Talibi Lille Oldu!

Beşiktaş ile yollarını ayırmak isteyen Romain Saiss, Fransa Ligue 1 takımlarından Lille’in ilgi odağı oldu. Fransız ekibi Lens’in ardından Lille, Faslı stoperi kadrosuna katmak için çalışmalara başladı.

Sporx’in L’Equipe gazetesine dayandırdığı habere göre, Lille, Beşiktaş’tan ayrılmak isteyen Romain Saiss’e olan ilgisini arttırmış durumda. Özellikle stoper mevkisinde yaşanan boşluğu doldurmak için Faslı futbolcuyla ilgilenen Lille, transfer sürecini hızlandırmış durumda.

Beşiktaş forması altında geçtiğimiz sezon 26 resmi maça çıkan Romain Saiss, bu karşılaşmalarda 1 gol ve 1 asistlik performans sergilemişti. Ancak Saiss, gelecek sezon için takımda kalmak istemediğini belirtmiş ve ayrılmak istediğini dile getirmişti.

Lille’in Saiss’e olan ilgisinin artması, transfer sürecinin önemli bir gelişmesi olarak değerlendiriliyor. Fransız ekibi, stoper arayışlarına hız vermiş ve Beşiktaş’tan ayrılmak isteyen Faslı futbolcuyu kadrosuna katma konusunda ciddi adımlar atmış durumda.

Lens’in de Saiss’e yoğun ilgi gösterdiği biliniyor ancak Lille’nin de kadrosuna katmak için büyük bir çaba harcadığı belirtiliyor. Romain Saiss’in gelecek süreçte hangi takıma transfer olacağı ise henüz netlik kazanmamış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu