Diğer Haberler

Samatta’ya Arabistan’dan talip çıktı!

Fenerbahçe’nin forvet oyuncusu Mbwana Samatta, Suudi Arabistan ekibi Damac FC’nin ilgisiyle karşı karşıya. Samatta’nın Fenerbahçe ile bir yıl daha sözleşmesi bulunmasına rağmen, Suudi Arabistan basınında bu transfer haberine yer verildi.

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe tarafından Belçika ekibi Genk’e kiralanan Tanzanyalı oyuncu Ally Samatta ise takıma geri döndü. Ancak Suudi Arabistan’da bulunan Damac FC’nin Samatta’ya ilgi duyduğu belirtiliyor.

Fenerbahçe’nin teknik direktörü İsmail Kartal’ın da Samatta’nın ayrılığına onay vereceği ifade ediliyor. Bu durumda Tanzanyalı oyuncunun Fenerbahçe macerasının sona erme ihtimali gündemde.

Geçtiğimiz sezon Belçika’da Genk formasıyla kiralık olarak mücadele eden Samatta, 36 maçta görev aldı. Tanzanyalı forvet, Genk takımıyla 6 gol atma başarısı gösterdi.

Fenerbahçe, Samatta’yı Aston Villa’dan 6 milyon euro bonservis bedeliyle transfer etmişti. Ancak Samatta, Fenerbahçe forması altında beklenen performansı sergileyememişti. Fenerbahçe’deki 33 maçında sadece 6 gol kaydedebilen Samatta, taraftarların beklentilerini karşılayamadı.

Mbwana Samatta’nın Suudi Arabistan ekibi Damac FC’ye transfer olup olmayacağı henüz kesinlik kazanmamış olsa da, bu transfer gelişmesiyle Fenerbahçe’nin kadro planlamasında değişiklikler yaşanabileceği gözlemleniyor. Taraftarlar, Samatta’nın geleceği hakkında merakla bekleyişlerini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu