Süper Lig

Şenol Güneş, Fenerbahçe’yi böyle yıkacak!

Beşiktaş’ın teknik direktörü Şenol Güneş, yarın Kadıköy’de oynanacak Fenerbahçe derbisinde kazanmak için bir plan hazırladı. Güneş’in planı, öne çıkarak baskı yapmak yerine Fenerbahçe’nin orta sahada beklenmesini ve merkezdeki topların yakalanarak hızlı hücumlar geliştirilmesini içeriyor.

Bu plan dahilinde, Cenk Tosun ve Ghezzal kanatlarda görev alacak ve Aboubakar ileri uçta yer alacak. Ancak teknik heyet, bu üçlünün ön alanda yeterli baskıyı yapamayacağını ve kanat-bek arasında boşluklar yaratabileceğini düşünüyor. Bu nedenle, Beşiktaş merkezde rakibini karşılayacak ve topun arkasına geçerek ev sahibine geçiş oyunu için alan vermemeyi hedefliyor.

GEDSON, SALİH VE AMİR’E ÖZEL GÖREV

Merkez üçlüsü Gedson, Salih ve Amir Hadziahmetovic’in performansı ise çok önemli olacak. Güneş’in Gedson ile özel olarak ilgilendiği ve savunmada dinamikliği kadar hücumda da etkili olmasını istediği belirtiliyor.

Beşiktaş, temkinli bir şekilde hareket ederek merkezdeki topları kaparak hızlı hücumlarla sonuç arayacak. Ancak Fenerbahçe’nin Osayi ve Ferdi gibi etkili oyuncularına karşı dikkatli olması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu