Diğer Haberler

Süper Lig Ekibi Ligden Çekildi!

Yeni Malatyaspor Başkanı Ahmet Yaman, yaşanan deprem felaketi sonrası kentteki son durumu anlattı ve ligden çekilme kararları üzerine konuştu.

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketi, 10 ilde büyük yıkıma yol açtı. 

Malatya da bu şehirler arasında yer alıyor. 

Şehrin futbol takımının başkanı Ahmet Yaman, A Haber’dkei açıklamasında; “Şu an lige devam etmeyi düşünmüyoruz. Futbolcu arkadaşlarımız diğer şehirlere yerleşti. Tesislerimiz kullanılamaz halde. Bize 7-8 ay lazım. O zamana kadar net bir karar alıp, yaralarımız sarıldıktan sonra değerlendireceğiz.” dedi. 

“Kararı bildireceğiz”

Yaman sözlerinin devamında; “Büyük bir yıkım var. Şu anda maç aklımıza dahi gelmiyor. Ligden çekilmenin hesabını yaptık ve bildireceğiz.” açıklamasında bulundu. 

Yılmaz Vural da açıklama yapmıştı

Sezonun geri kalan bölümünde oynamak istemediklerini belirten Vural, “Yönetim kurulumuzla da konuştuğumuzda federasyonumuzdan ricamız, Yeni Malatyaspor’u bu sezonun geri kalanı için bağışlasınlar. Devam edecek durumda değiliz. Halkın psikolojisi de futbol duymak istemiyor. Federasyonumuzun toplantısı var. Karar verecekler. Etkilenen takımlar var. Yabancı oyuncularımız şehri terk etti. Türk oyuncularımız evde. Buraya getiremiyoruz. Bu yarışa devam edecek durumda değiliz.” açıklamasında bulunmuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu