GenelSüper Lig

Süper Lig ile ilgili merak edilenler burada

Süper Lig’de kalan 8 haftanın oynanmasına 12-13-14 Haziran tarihlerinde devam edilecek. TFF bu konuda resmi açıklamayı yaptı, merak edilen bazı soruların cevapları ise burada.

Maçlar saat kaçta başlayacak?

Kulüplerle saha ve saatler için görüşülecek Her bölgede şartlar farklı, maçların başlama saatleri için bir yol haritası çizelecek. Işık durumu, iklim, saha şartları, ilçeler gibi birçok durum TFF tarafından masaya yatırılacak; dolayısıyla Süper Lig’de yeni başlama saatleri 20:00, 21:00, 22:00, 23:00 olarak belirlenecek.

Süper Lig maçları şifresiz mi olacak?

Nihat Özdemir, bu konuda şu açıklamayı yaptı: “Kulüpler ve yayıncı kuruluşla görüşmeler devam ediyor. Türkiye Kupası şifresiz, herkes evinde rahat rahat izliyor. beİN Sports çok büyük bir rakam ödüyor. Gelirini şifreden kazanıyor. beİN Sports ile görüşüyoruz, şifresiz yayınlama durumunda bazı hukuksal olaylar ortaya çıkabilir. Bazı insanlar üye olmuş, bazıları olmayacak. Hukuk anlamında sıkıntı olabilir, haklıdırlar. Ligin şifresiz yayınlanmasına beİN Sports karar verir.”

Maçlar seyircisiz mi?

Süper Lig’de kalan 8 haftada maçlar seyircisiz olarak oynanacak; gelecek sezonun seyircisiz oynanması ile ilgili şu anda alınan bir karar yok ve koronavirüsün seyri bu kararı etkileyecek.

Ligler ne zaman bitecek?

Şu anda kalan 8 hafta var ve bu 8 haftanın hızlandırılması gibi bir durum söz konusu değil. Maçlar cuma-cumartesi-pazar-pazartesi günlerinde oynanmaya devam edecek. Ligleri 26 Temmuz’da bitirmeyi hedefliyoruz

Maçlar tek şehirde mi?

Şu anda bu konuda alınan bir karar yok, Bilim Kurulu’nun tavsiye kararı gelene kadar her takım kendi şehrinde maçlarını oynamaya devam edecek.

Yeni sezon ne zaman başlayacak?

11 Haziran 2021’de de EURO 2020 başlayacak. UEFA bizden 25 Mayıs 2021’de liglerin bitmesini istiyor. Bunları düşünerek yeni sezon planlamasını ve yeni sezon öncesi ne kadar ara vereceğimizin planlamasını yapacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu