Genel

Ünal Karaman, İlk Kez Konuştu

Trabzonspor’dan ayrılan teknik direktör Ünal Karaman, ayrılıktan sonra ilk kez konuştu.

İstifa etmediğini ve Kayserispor maçından sonra görevine son verildiğini söyleyen deneyimli teknik adam, şu ifadelere yer verdi:

Değerli Trabzonspor Camiası; Haksızlığa isyanın, mertliğin, dürüstlüğün, samimiyetin ve kadirşinaslığın tüm sokaklarına sindiği Trabzon şehrinde görev yaptığım süre içerisinde desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen başta Trabzon Valileri, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanları ve Trabzon Emniyet Müdürü olmak üzere siyasi parti ayrımı yapmaksızın eski ve mevcut tüm milletvekillerine, şehrin tüm idarecilerine ve ileri gelenlerine hassasiyetleri ve kıymetli destekleri için teşekkür ediyorum.

Trabzonspor’un şanlı mazisini dolduran gurur sayfalarına yenilerini eklemek için elimizden gelenin de fazlasını yapabilmek gayreti ve anlayışı içerisinde görev yaptığımız zaman zarfında; bana bu fırsatı sunan başta Kulüp Başkanımız Sayın Ahmet Ağaoğlu ve yönetimine, teknik kadromuzdaki arkadaşlarıma, kulüp personeline, bu şehrin değerleri adına forma ve arma aşkıyla yüreğini ortaya koyan, gözümün değdiği, terimi harman ettiğim, bugün başka takımlarda olsalar bile yüreklerinin Trabzonspor ile birlikte attığını bildiğim tüm oyuncularıma teşekkür ederim.

Yağmur, kar, fırtına demeden; gerekirse cebindeki son harçlığı harcayarak gerek iç sahada gerekse deplasmanda yanımızda olan, antrenman sahasında yahut tribünde hatta sosyal hayatın içerisinde bulunduğumuz en ufak zaman diliminde bile açık ya da zımni desteklerini yakinen müşahede ettiğim büyük Trabzonspor taraftarına gelince…Aralık ayının sonunda ve yılın en soğuk günlerinden birinde, gecenin karanlığında tesislere akın ederek, Trabzonspor taraftarlığının sportif başarının değil bir değerin, bir anlayışın, bir duruşun tezahürü olduğu gerçeğini geçmişte olduğu gibi bugün de tüm dünyaya göstererek belki de hak etmediğim bir gururu şahsıma yaşattıklarını ifade etmem gerekir. Dün gece evde eşini, çocuğunu bırakıp soğuğa aldırmadan orada bulunan ablalarımın, ağabeylerimin ve kardeşlerimin yüreklerinden kopan samimi desteğini bir ömür boyu yüreğimde yaşatacağımı bilmelerini isterim.

Saygılarımla, Ünal KARAMAN”

Bir Yorum

  1. Adamın açıklamasında bile bir asalet bir duruş bir farklılık var. Yıllarca bu milletin paralarını elin hoca bozuntularına dövize çevirip verdiniz. Bizden olmayan, bizi sadece gelir kapısı olarak gören yerli hocaların da hala borcunu ödüyorsunuz. Ama zor günümüzde görevden kaçmayan ve çelik çocukla iki senedir oynattığı futbolla bu taraftara artık takımım var dedirttiren adama TL ile sözleşme yaptınız. Elbet hataları olur her insanın, son dakikada kaybedilen puanlara bizlerde yanıyoruz. Eğer bu ortamda tek kusuru olan Ünal hoca ise aynı şartlarda aynı takımı dünyanın en iyi hocası verin aynı başarıyı emin olun mumla ararsınİz. Ünaldan önceki Sosa ya bakın sadece, bir de bu günkü Sosaya. İkinci devre ićin umudumuz vardı, artık o da yok. Bu sene de şampiyon olamazsa bu takım. Gelecek sene siradanlasır. Ağaoğlu böyle bir hatayı nasıl yaptı anlamıyorum. Yazık ćok yazık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu